Хто є хто у вирішенні питань експлуатації полігону побутових відходів м.Суми на землях Верхньосироватської сільської ради Сумського району
Рішення про розблокування в’їзду до полігону твердих побутових відходів на землях Верхньосироватської сільської ради Сумського району було прийнято 23 жовтня ще до 12-ї години. До початку міського мітингу…
Конфліктна ситуація між громадами м.Суми і с.Верхня Сироватка 21 жовтня досягла критичної межі: остання сесія сільської ради ухвалила рішення категорично відмовити місту у продовженні експлуатації полігону. За словами Сумського міського голови Геннадія Мінаєва, він вичерпав власні можливості у вирішенні зазначеного питання, тому 23 жовтня скликав загальноміське Віче. У своєму виступі перед громадою він наголосив, що чекає допомоги від голови Сумської облдержадміністрації Ніни Гаркавої. Представники громадської організації «Нічний дозор», від якої на виборах міського голови переміг Г.Мінаєв, звинуватили обласну владу у бездіяльності.
Керівництво облдержадміністрації вважає проведення зазначеного заходу суто політичною акцією, яка не носила конструктивного характеру. Дякуючи безпосередньому втручанню голови облдержадміністрації, спільним діям керівників відповідних служб області та міста Суми, проблема була знята з порядку денного ще до початку громадських слухань! Домовленість про розблокування в’їзду до полігону твердих побутових відходів була досягнута після завершення наради при голові обласної державної адміністрації.
Голова облдержадміністрації Ніна Гаркава постійно тримала на контролі питання експлуатації полігону, координувала роботу відповідних служб та відомств, проводила робочі наради, неодноразово зверталася до жителів Верхньої Сироватки, коментувала ситуацію у своїх інтерв’ю, виступах на офіційному веб-сайті облдержадміністрації, засобах масової інформації.
Ще 12 липня поточного року постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка працює в облдержадміністрації, прийняла рішення «Про відновлення експлуатації полігону побутових відходів м.Суми на землях Верхньосироватської сільської ради Сумського району». Крім того, 10 жовтня 2006 року було підписано доручення голови облдержадміністрації «Про деякі заходи щодо забезпечення законності при експлуатації звалища твердих побутових відходів в с.Верхня Сироватка Сумського району».
Копії зазначених документів своєчасно надіслано міському голові.
Незважаючи на те, що всі кроки влади були у законодавчому плані врегульовані, зібрані матеріали погодження земельної ділянки під розміщення полігону, висновки відповідних комісій, конфлікт набирав обертів.
Керівником облдержадміністрації ініційовано проведення процедури встановлення законності у питаннях експлуатації полігону. Господарський суд м.Суми постановив заборонити будь-яким особам перешкоджати використанню полігону для складування твердих побутових відходів.
Полігон розташовано на землях запасу державного фонду. Відповідно до норм Земельного кодексу, рішення про їх використання приймає райдержадміністрація за погодженням селищної ради.
Поставлена крапка у довготривалій дискусії. Необхідно було виконувати рішення суду. Подальші дії депутатів Верхньосироватської сільської ради і жителів села суперечили законодавчим нормам. Більшість з них це прекрасно усвідомлювала…
Голова облдержадміністрації висловлює занепокоєння з приводу того, що деякі політичні сили, використовуючи ситуацію, намагаються вплинути на громадську думку, вбити клинок між обласною та міською владою.
Нажаль, молоде керівництво м.Суми спробувало перекласти вирішення своїх професійних обов’язків на обласну державну адміністрацію.
Коментуючи зазначену проблему, заступник голови облдержадміністрації Микола Деркач, який брав безпосередню участь у вирішенні зазначеного питання, має 11-річний досвід роботи Глухівським міським головою, підкреслив, що до проблеми необхідно було підходити не з позицій політичного діяча, а з позицій державного службовця. Керуватися не емоціями, а конкретними законодавчими нормами.
Вихід з цього глухого кута знайдено. Але міській владі необхідно пам’ятати, що питання створення нового полігону (як й безліч інших проблемних питань) залишаються. Й працювати у цьому напрямку потрібно вже зараз, щоб через шість – дев’ять місяців знов не виявитися безпорадними і звинувачувати у бездіяльності всіх навкруги.
Облдержадміністрація висловлює подяку жителям Верхньої Сироватки, депутатам міської ради, керівникам обласних правоохоронних органів за порозуміння і конкретні дії під час вирішення проблем навколо полігону і сподівається, що в подальшому будь-які спірні питання будуть вирішуватися у законодавчому полі, конструктивно та з урахуванням інтересів місцевих громад.
(сайт обласной администрации)